travesti

30 Aralık Kar Tatili Olan İller

Okuduğunuz haber
KAR TATİLİ OKUL İDARECİLERİNE DE TATİL MİDİR?

Kar tatillerinde  haftasonu destekleme ve yetiştirme kursu yapılır mı?

Anasayfa   /    ÖĞRETMEN    /    Kar Tatili Okul İdarecilerine de Tatil midir?

Kar Tatili Okul İdarecilerine de Tatil midir?

Kar tatilinde okul yöneticileri okula gider mi?

ÖĞRETMEN      30 Aralik 2016 - 01:17     2

Kar Tatili Okul İdarecilerine de Tatil midir?

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nun  29 Mayıs 2012 tarihli kararında "Ders görevinin yapılmış sayılacağı haller" başlığı altında; 

"1/9/2012 tarihinden geçerli olmak üzere, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler ile öğrencilerin çeşitli nedenlerle sınıf veya okul bütünlüğünde izinli sayılmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar" denilmiştir.

Toplu sözleşme hükmüne göre açıkça "ders niteliğinde yönetim görevi", ders görevinin yapılmış sayılacağı haller arasında zikredilmiştir. Dolayısıyla kar tatili nedeniyle okulun kapalı olması durumunda okul müdürleri ve müdür yardımcıları da okula gelmek zorunda olmadıkları gibi herhangi bir ekders kesintisi de yapılmamaktadır. Maaş,ek ders işlemleri,karne dağıtımı  gibi  günlü bir iş olması durumunda ise asgari düzeyde bir yönetici veya memurun okulda bulunması işlerin aksamaması için okul müdürünce takdir edilebilir.

Okullar; hastaneler yahut karakollar gibi kanunla belirlenen "Mahiyeti İtibariyle Sürekli Görev Yapması Gereken Kuruluşlar" arasında yer almadığından kar tatili gibi genel idari izin günlerinde  -istisnai durumlar dışında- açık tutulmak zorunda değildir. Sonuç olarak okul müdür ve müdür yardımcıları kar tatilinde okula gelmek zorunda değildirler. 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

Toplam 2 yorum yapılmış.

misafir
Öğrencinin olmadığı okula gidip ne yapacak müdür ve müdür yardımcıları ha veli?
11 Ay önce
Veli
Gidecek tabi kardeşim, kim bakacak okula?
1 Yıl önce

GÜNÜN MANŞETLERİ

hacklink