travesti

TEOG SONUÇLARINA NASIL İTİRAZ EDİLİR? İTİRAZ SÜRESİ NE KADAR?

Okuduğunuz haber
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ ALAN DEĞİŞİKLİĞİ KORKUSUNA ANLAM VEREMİYORUZ

Torununa Bakan Büyükanneye Bakım Parası Ödenecek

Anasayfa   /    ÖĞRETMEN    /    MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ ALAN DEĞİŞİKLİĞİ KORKUSUNA ANLAM VEREMİYORUZ

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ ALAN DEĞİŞİKLİĞİ KORKUSUNA ANLAM VEREMİYORUZ

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ ALAN DEĞİŞİKLİĞİ KORKUSUNA ANLAM VEREMİYORUZ

ÖĞRETMEN      04 Ocak 2017 - 14:18     12

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ ALAN DEĞİŞİKLİĞİ KORKUSUNA ANLAM VEREMİYORUZ

Bakanlıkta öyle bir algı var ki sanki alan değişikliğinde 50 bin norm açılsa 50 bin öğretmen alan değişikliği yapacak. Bakanlığın bu tedirginliğine anlam veremiyoruz. 2012 de yan alan değişikliği ve sertfika ile alan değişikliği yapıpta pişman olanların 2013 te geri dönmesine rağmen 2013 te yönetmeliğe aynen bağlı kalınarak ve normların geneli açılarak yapılan alan değişikliğinde 18.804 öğretmen alan değişikliği yapmıştır. Bu sayılar MEB İKGM sitesinde mevcuttur. Burdan şu sonuç çıkıyor alan değişikliği yönetmeliğe aynen bağlı kalınarak ve bütün normlar açılarak yapılsa en fazla 15 bin öğretmen alan değişikliği yapacaktır. 

Bakanlık ta normlar içinden çıkılmaz bir hal almıştır 30 dan fazla ilde norm fazlası sınıf öğretmeni sayısı norm açığından çok daha fazla ve norm fazlası Teknoloji-Tasarsım öğretmeni norm açığından daha fazla. 

Milli Eğitim Bakanlığında Başbakanımız Binali YILDIRIM'ın 1 ay önce yaptığı açıklamaya göre 50 bin öğretmen norm fazlası durumdadır. Bakanlık Norm fazlası atama sürecini başlattı ve süreç ocak ayının ilk haftası tamamlanacak. İller norm fazlası olarak tercih etmeyenleri Resen (zorunlu) atıyor. Resen atamalara rağmen bakanlık en fazla 25 bin norm fazlası öğretmeni eritecek. Geriye 25 bin norm fazlası öğretmen kalıyor. 

Özetle ; en iyi ihtimalle 25 bin norm fazlası öğretmen sorunu halledilemeyecek. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi yönetmeliğe aynen bağlı kalınarak ve bütün normlar açılarak alan değişikliği yapılsa en fazla 15 bin öğretmen alan değişikliği yapacak bu da demektirki 15 - 20 bin norm fazlası öğretmen sorunu çözülecektir. Bakanlık alan değişikliği konusunda hiç düşünmeden ve tereddüte kapılmadan bütün normları açmalıdır. Ve unutmamalıdır ki yıllara göre alan değişikliği istatistiklerini incelediğimizde kaç tane norm açılmışsa yaklaşık olarak 5 te 1 i oranında öğretmen alan değişikliği yapmıştır.Örneğin bakanlık alan değişikliğine 20 bin norm açsa en fazla 4 bin öğretmen alan değişikliği yapacaktır. Kısıtlı norm açılırsa alan değişikliğinin norm fazlası öğretmen sorununun çözümünde hiç bir faydası olmayacaktır. Ve bakanlık kesinlikle normlar da kısıtlamaya gitmemelidir.
Milli Eğitim Bakanlığı Başbakanımızın kamu da personel tasarrufu yapacağız fazla olan memurları boş olan yerlere kaydıracağız sözlerini de dikkate almalıdır. Yani Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğe aynen bağlı kalınarak alan değişikliği kılavuzunu yayınlamalıdır ve alan değişikliğine bütün normları açmalıdır. Devamın da yapacağı norm fazlası atamalar ve Resen atamalar ile norm fazlası öğretmen sorununu kalıcı olarak çözmelidir. 

Bu şekliyle bütün normlar açılarak yapılacak alan değişikliğinde 15 – 20 bin öğretmen eğitim – öğretime kazandırılmış olacak ve yaklaşık olarak 300 – 400 bin öğrenci öğretmenine kavuşacaktır. Ve 100 bini aşan öğretmen açığı da azaltılmış olacaktır. Bakanlık alan değişikliğini yaptığında bahsettiğimiz sonuçlarla karşılaşınca bizi daha iyi anlayacaktır.

ALAN DEĞİŞİKLİĞİ BEKLEYEN ÖĞRETMENLER

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

Toplam 12 yorum yapılmış.

ayşe
2.donem ALANIMIZDA CALIŞALIMMMMM
1 Yıl önce
Said
Yeni dönemde yeni alanımızda çalışmak istiyoruuuuzzzz.... Yönetmeliğe bağlı, kapsamlı ALAN DEĞİŞİKLİĞİ hemen yapılmalı, yarından da yakın...
1 Yıl önce
İbrahim
Yönetmeliğe AYNEN BAĞLI kalınarak ve TÜM NORMLAR AÇILACAK şekilde ALAN DEĞİŞİKLİĞİ bekliyoruuuzzz... 2. dönemde 2. diplomamızla iş başında olmak istiyoruz.
1 Yıl önce
Ramazan
KAPSAMLI ALAN DEĞİŞİKLİĞİ BEKLİYORUUUZZZ... 2. DİPLOMAMIZ İLE KALAKALDIK NAFİLE MEB İNADINI ANLATMAK NE MÜMKÜN DİLE
1 Yıl önce
Ramazan
KAPSAMLI ALAN DEĞİŞİKLİĞİ BEKLİYORUUUZZZ... 2. DİPLOMAMIZ İLE KALAKALDIK NAFİLE MEB İNADINI ANLATMAK NE MÜMKÜN DİLE
1 Yıl önce
alan
2. Diplomaya dayali bir alan degisikligini bir an once bekliyoruz. Hadi artik MEB
1 Yıl önce
Afilli
Boş beklersiniz. Bakanlık biz den yana yaptırmayız boş beklersiniz.artık cesaret edemezler yapamazlar
1 Yıl önce
Doğan
Diplomaya dayalı alan değişikliği yapılmalıdır.
1 Yıl önce
Mehtap
Alan degisikligi şarttır .Neden kafanızı kuma sokuyorsunuz alan değiştirecek olan sadece sınıf öğretmenimi saçmalamayın araştırın yiyecek icecek ten mezun olmuş tek ve tasarım atanmış din dersine giren öğretmenin öğrenciye faydası nasıl olur ,yönetmelikte ki hakkımızı istiyoruz yeniden atama değil tüm normların açılmasını istiyoruz
1 Yıl önce
Melike
Yönetmeliğe bağlı alan değişikliği bekliyoruz. MEB sesimizi duymalıdır. Tüm boş normlar açılmalıdır.
1 Yıl önce
Öz
Alan değişikliği bekliyoruz.
1 Yıl önce
evet yapacak
2012 de sadece 42 bin sınıf öğretmeni alan değiştirdi.Şunu Kafanıza yerleştirin artık alan değişikliğinin eğitime hiçbir faydası yok.
1 Yıl önce

GÜNÜN MANŞETLERİ

hacklink